Nasza Misja

Chcemy dzięki „zdrowo na swoim” zadbać o zdrowie naszych bliskich, rówieśników oraz naszej planety.

Zauważyliśmy, że mimo wzrastającej świadomości naszego społeczeństwa problemy zbyt dużej konsumpcji mięsa, zbyt niskiego spożycia warzyw, owoców i roślin strączkowych oraz marnowania żywności są bardzo aktualne.

Zdrowo na swoim odpowiada na te problemy dostarczając nie tylko jadłospis zawierający łatwe i pyszne przepisy na dania niekoniecznie mięsne, ale także skrzynkę pełną warzyw, owoców, nasion roślin strączkowych oraz orzechów i pestek niezbędnych do wykonania tego menu, w odpowiednio określonych ilościach zapobiegających zmarnowaniu.

Wartości i przekonania marki

Naszym celem jest edukacja żywieniowa poprzez praktyczną naukę gotowania bezresztkowo z lokalnych produktów. Ułatwiamy ten proces, ponieważ cenimy czas naszych klientów, którzy nie muszą już planować menu, zastanawiać się nad doborem produktów roślinnych, szukać przypadkowych przepisów w Internecie, czy polegać na słoikach od mamy. Pokazujemy jakie ilości produktów roślinnych powinny znaleźć się w diecie i dajemy proste rozwiązania jak je wykorzystać w pyszny sposób.

Historia marki

Jako młoda dietetyczka z fajnym facetem i miłą paczką znajomych zauważyłam, że wyfruwając ze swoich rodzinnych domostw, dopieszczeni przez kochających rodziców, nie bardzo umiemy poradzić sobie z różnymi kulinarnymi wyzwaniami jakie przed nami stają.

Jednym z nich jest odpowiednie zaopatrzenie lodówki. Trochę jest tak, że nie chce nam się robić listy zakupów; trochę nie wiemy, ile czego kupić, żebyśmy się najedli, ale żeby nie trzeba było jeść tego przez tydzień; trochę nie wiemy które produkty są sezonowe, a które o tej porze roku nie mają zupełnie smaku; trochę brakuje nam pomysłów i czasu na przygotowywanie różnorodnych posiłków; trochę też nie umiemy gotować na tyle żeby chciało nam się eksperymentować i szukać nowych rozwiązań.

Z drugiej zaś strony chcielibyśmy być zdrowi, dbać o planetę, przestać jeść słoiki od mamy i jedzenie na mieście, ale dalej móc wstawić ładne zdjęcie obiadu na swój Instagram. Wiemy też, że zdrowe odżywianie jest ważne, czujemy, że regeneracja po całonocnej imprezie trwa dłużej, a kilogramy na wadze pojawiają się tak jakoś z dnia na dzień i w sumie to chcielibyśmy coś z tym zrobić.

W celu znalezienia rozwiązania odpalamy dr Google’a, tam czekają na nas obietnice szybkich rezultatów i bardzo mało atrakcyjne diety na tydzień lub dwa i jak tylko czytamy opis to już wiemy, że będziemy głodni i źli i pewnie nic z tego nie wyjdzie więc wracamy do kuchni odkręcamy i podgrzewamy słoik od mamy (lub zamawiamy pizzę) i siadamy do Netflix’a, bo cóż nam więcej pozostaje…

Czekaj, czekaj, a gdyby tak ktoś za nas przygotował zbilansowane, pyszne menu i dostarczył całą jego roślinną część prosto pod nasze drzwi? A naszą działką byłoby jedynie zabranie skrzynki z pod drzwi, dokupienie kilku produktów z przygotowanej listy i ugotowanie pysznych dań ze sprawdzonych przepisów?